Haunted Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Haunted Academy

Povestea unei academii bantuite este veche... Dar totul este adevarat. Vampirii de pe balcon, Bloody Mary te pandeste din oglinzi, iar demonii sunt pe cale sa te prinda. Fantomele sunt pregatite, tu?!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Motaind prin intuneric.

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Christian

Christian


Mesaje : 132
Data de înscriere : 11/12/2009
Varsta : 29

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeSam Dec 12, 2009 1:24 pm

Eram intins pe podeaua rece si prafuta a subsolului,dormeam.
Sus In jos
Sarah

Sarah


Mesaje : 87
Data de înscriere : 12/12/2009
Varsta : 27

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 6:24 am

Privi in jur, insa intunericul domnea in intreaga incapere,facandu-te sa te pierzi total printre ganduri.Inchise ochii,in timp ce'si stranse mai bine picioarele la piept.Cu castile de la IPod in urechi,isi inclina capul din cand in cand dupa ritmul melodiei,deschizandusi imediat ochii,instinctiv.Corpul ii inghetase subit, in timp ce ramasese nemiscata.Aceeasi melodi e relua mereu in casti,fara oprire...
Sus In jos
Christian

Christian


Mesaje : 132
Data de înscriere : 11/12/2009
Varsta : 29

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:28 pm

M-am ridicat am sintit o caldura , o aura omeneasca era in jurul meu . Am stranutat instinctiv .
Sus In jos
Sarah

Sarah


Mesaje : 87
Data de înscriere : 12/12/2009
Varsta : 27

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:30 pm

Tresari.Cum melodia avea un tempo destul de lin,putea auzi totusi ceea ce se petrece in jurul sau.Isi dadu una dintre casti jos,privind apoi in jur,ridicanduse rapid,calma.
-Hmm..Sanatate?!
Sus In jos
Caroline
Admin
Caroline


Mesaje : 81
Data de înscriere : 11/12/2009

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:32 pm

-Sanatate ca noroc au toti prosti. un chicotit ca fantomatic imi iesi printre buzele date subtil cu gloss. M-am asezat fara zgomot pe o masa veche, uzata
Sus In jos
https://h-academy.forumgratuit.ro
Christian

Christian


Mesaje : 132
Data de înscriere : 11/12/2009
Varsta : 29

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:35 pm

-Da..huh` multumesc . spun eu intinzandu-ma la loc pe moment nu mi-am dat seama ca nu eram singur
Sus In jos
Sarah

Sarah


Mesaje : 87
Data de înscriere : 12/12/2009
Varsta : 27

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:37 pm

Intelese atunci mai bine ce se intampla,totusi..se simtea total ciudat.Un fior ii strabatu sirea spinarii,facand'o sa se trezeasca din.."transa".Ofta,apoi inchise IPod-ul cu gandul sa iasa mai repede de-acolo.Se simtea intimidata,ceea ce nu simtea prea des,in fond..nici cand era ciudata scolii.Privi mai bine,inaintand in timp ce scoase o lanterna,aprinzand'o.
-Buna si voua...dragilor.
Ii venea pe limba cuvantul "drakilor",ceea ce o facuse sa rada si sa zambeasca de propriile sale vorbe.
Sus In jos
Christian

Christian


Mesaje : 132
Data de înscriere : 11/12/2009
Varsta : 29

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:40 pm

Am tresarit .
-Huh` deci na fost un vis ...mai sunt si alte fiinte cu mine aici .
Sus In jos
Sarah

Sarah


Mesaje : 87
Data de înscriere : 12/12/2009
Varsta : 27

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:44 pm

-Ha?!
"Fiinte..."
Tresari,privind apoi in directia baiatului lasand lanterna sa cada pe podea.Se aproprie de tanar,oftand cu zambetul pe buze.Un zambet destul de pliktisit,si totusi..cu chef de distractie.Se opri.
-Fiinte,zici? Si tu ce-ai putea fi..."domnule"?
Sus In jos
Christian

Christian


Mesaje : 132
Data de înscriere : 11/12/2009
Varsta : 29

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:46 pm

Zambesc dand din cap .
-Poi tu ce crezi ca as fi eu ?
Sus In jos
Sarah

Sarah


Mesaje : 87
Data de înscriere : 12/12/2009
Varsta : 27

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:49 pm

-Hmm..Ori un baiaetel mic,ori..
Se opri,incepand apoi sa rada,pe un ton deloc enervant.Clipi desapoi afisa un simplu zambet strambanduse din nas.
Sus In jos
Christian

Christian


Mesaje : 132
Data de înscriere : 11/12/2009
Varsta : 29

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:51 pm

-Baietel ?...mormai eu enervat
-Oricum nu sunt ca tine ,dar mai bine shh. spun ducandu-mi degetul la gura .
Sus In jos
Caroline
Admin
Caroline


Mesaje : 81
Data de înscriere : 11/12/2009

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:52 pm

-Esti vampir, nu-i asa, Chris? intreb eu, foarte curioasa. Asa eram din fire.
Sus In jos
https://h-academy.forumgratuit.ro
Sarah

Sarah


Mesaje : 87
Data de înscriere : 12/12/2009
Varsta : 27

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:53 pm

-Faci ce vrei...."baietel".
Prima oara nu dorise sa'l enervase,o spusese mai mult in gluma.Dar acuma cand il vazu,zambi discret in coltul gurii,vrand sa'l tachineze putin,sa vada cum reactioneaza acesta.O privi apoi pe tanara,incrucisandusi mainile la piept,fara sa se opreasca din zambit.
Sus In jos
Christian

Christian


Mesaje : 132
Data de înscriere : 11/12/2009
Varsta : 29

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:55 pm

-Da sunt vampir , si mai bine plecati sa nu va fac si pe voi vampiri sa va sug sangele ! spun eu parand serios
Sus In jos
Caroline
Admin
Caroline


Mesaje : 81
Data de înscriere : 11/12/2009

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:56 pm

-Sti ca nu mi-e frica de nimic. Nu mi-e frica de Bau-Bau, nu mi-e frica de Bau-Bau! incep eu sa fredonez aceasta melodie de copii de cinci ani, dar mi-a placut.
Sus In jos
https://h-academy.forumgratuit.ro
Sarah

Sarah


Mesaje : 87
Data de înscriere : 12/12/2009
Varsta : 27

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:57 pm

-Uuu..mai si speriat!
Rase usor incercand sa se prefaca ca ii este frica.Nu se speria asa usor,mai ales..din vorbe goale.Stia sa se apere singura,iar daca era nevoie..putea sa actioneze usor.
Sus In jos
Christian

Christian


Mesaje : 132
Data de înscriere : 11/12/2009
Varsta : 29

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:58 pm

-Nu ti-e frica de nimic ? spun eu zambind in acel fel in care coltii mi se zareau .
Sus In jos
Caroline
Admin
Caroline


Mesaje : 81
Data de înscriere : 11/12/2009

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 7:59 pm

-Mnu, de ce as fi venit aici daca as fi lesinat la cea mai mica amenintare? intreb eu ironica.
Sus In jos
https://h-academy.forumgratuit.ro
Christian

Christian


Mesaje : 132
Data de înscriere : 11/12/2009
Varsta : 29

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:02 pm

-Nu ma provoca . spun eu devenind serios
-Nu lesini la amenintari , dar cand se si intampla .
Sus In jos
Sarah

Sarah


Mesaje : 87
Data de înscriere : 12/12/2009
Varsta : 27

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:04 pm

Ii privi pe cei doi,cascand apoi.Cu miscari usoare se aproprie de iesire in timp ce incepusa sa se scotoceasca prin buzunare.Nu mai avea nici macar o tigara.
Sus In jos
Caroline
Admin
Caroline


Mesaje : 81
Data de înscriere : 11/12/2009

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:05 pm

-Ti-am spus, nu mi-e frica, nici sa provoc pe cineva, nici sa fiu supusa "provocarii". am raspuns pe un ton la fel de serios, priviind-o apoi pe bruneta
Sus In jos
https://h-academy.forumgratuit.ro
Christian

Christian


Mesaje : 132
Data de înscriere : 11/12/2009
Varsta : 29

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:05 pm

Am privit-o pe Sarah
-Vrei tigari ? o intreb ridicand o spranceana oricum nu ma vedea .
Sus In jos
Sarah

Sarah


Mesaje : 87
Data de înscriere : 12/12/2009
Varsta : 27

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:09 pm

-Mda..cam asta caut..
"Si o gura de alcool..Halal rezerve..se termina in cateva clipe"
Adauga in gandul sau,oftand.
Sus In jos
Caroline
Admin
Caroline


Mesaje : 81
Data de înscriere : 11/12/2009

Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 8:11 pm

-Sti, aici cred ca sunt si niste mini-depozite de alcool si tigari. Adica cel putin asa era acum 10 ani, cand am vazut prima data harta de aici. Dupa aceea totul s-a schimbat. raspund eu, mergand spre un colt al camerei
Sus In jos
https://h-academy.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Motaind prin intuneric. Empty
MesajSubiect: Re: Motaind prin intuneric.   Motaind prin intuneric. Icon_minitime

Sus In jos
 
Motaind prin intuneric.
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Bantuind prin clasa la miezul noptii...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Haunted Academy  :: Casa :: Subsolul-
Mergi direct la: